3 In Emirates

Jak zostać Emirates Cabin Crew

Poprzedni blog zniknął wprawdzie z eteru, ale jednak kilka artykułów jakimś cudem ocalało zapisanych na moim komputerze. Nie ma ich wprawdzie za wiele, a większość z nich, to te o pracy w Emirates. Szukając pozytywów w całej tej sytuacji dobrze się więc stało, bo śledząc poprzednie statystyki to właśnie te posty należały do Waszych ulubionych.

Jak to się stało, że jestem tu gdzie jestem, przeczytacie w zakładce O mnie, ale dzisiejszy post jest nie do końca o mnie, ani o powodach dla których chciałam zmienić pracę, ale konkretnie o tym, jak przejść rekrutację i zacząć swoją przygodę w chmurach.

Dlaczego warto rozważyć pracę jako Emirates Cabin Crew

rekrutacja do emirates, jak zostać emirates cabin crewPraca cabin crew w mojej linii należy chyba do Top 10 najlepszych prac pod słońcem. Zamiast siedzieć dzień w dzień za biurkiem pilnując deadlineów i klepiąc raporty w tabelkach excelowych, latasz po rożnych zakątkach świata, poznajesz ciekawych ludzi z rożnych kultur i narodowości, dostajesz za to wypłatę w petrodolarach, mieszkasz w eleganckich hotelach, masz pakiet zniżek na bilety lotnicze w większości linii świata oraz większości atrakcji w Dubaju, mieszkasz w ciepłym klimacie a dni wolne możesz spędzać leżąc plackiem na plaży.

Kiedy skończą Ci się wina po prostu lecisz do RPA uzupełnić zapasy, gdy masz ochotę na masaż konieczna jest wizyta w Bangkoku, najlepsze kremy do twarzy przywozisz z Nowej Zelandii, organiczny olej kokosowy ze Sri Lanki, torebki Michaela Korsa i okulary Tiffany’ego z Szanghaju, zamiast iść na solarium prosisz o lot na słoneczny Mauritius, a gdy w lodówce widzisz już tylko światło i trzeba zrobić porządne zakupy spożywcze wybierasz się po nie do Niemiec. Gdy doskwiera Ci samotności przytulasek od misia koala w Australii od razu poprawi Ci humor. Czasem poczujesz się zmęczona, obolała, zjetlagowana, wzdęta (nie tylko czasem), samotna, zapomniana, wypalona, zapomnisz jak się nazywasz, pomylisz dzień z nocą, kolację ze śniadaniem, kurczaka z rybą, kawę z herbatą … Nie! Wróć! Dziś nie tym…

Tak więc jeżeli zachęca Cię to wszystko co powyżej to poniższy post jest skierowany do Ciebie.

O minusach będzie kiedy indziej. Dzisiaj Was zachęcam a nie zniechęcam.

Na wstępie powiem jeszcze, że cała firma na Was czeka! Emirates nie zatrudniało przez długi czas, podczas którego wiele osób zdążyło zrezygnować i nie owijając w bawełne zabrakło rąk do pracy! Niie zwlekajcie więc i aplikujcie jak najszybciej! Postaram się Wam pomoc.

Wymagania

rekrutacja do emirates, jak zostać emirates cabin crewWzrost

To początek waszej drogi. 160 cm i zasięg ręki 212 cm stojąc na palcach. Wstępne wymagania nie są specjalnie skomplikowane. Jeśli myślicie, że stewardessa musi być wysoka jak modelka z wybiegu to tu Was uspokoję- ja z moimi 163 w kapeluszu biegam po pokładzie i czasem, rzadko do rzadko, spotykam dziewczyny jeszcze niższe. Fakt, ze ledwo zamykam schowki wyciągnięta na palcach jak baletnica ale jeśli chce się podróżować za darmo, a bóg nie obdarzyl was wzrostem, to trzeba sie trochę poświecić. Ważne, że rekruterom to nie przeszkadzało. Pasażerom też to potem nie przeszkadza, bo na niewinne zatrzepotanie rzęsami wstają z miejsc i jedną ręką zamykają schowki, których ja, nawet dwoma, nie jestem w stanie udźwignąć. Na wszystko jest więc metoda. Wzrost nie powinien stanowić zatem problemu. Jeśli nie sięgacie 212 to trzeba się trochę porozciągać i będzie git;)

Angielski

Druga sprawa angielski. To też wymaganie szczególne nie jest, bo angielski jest wszędzie wokół nas wiec napewno nim władacie. Jeśli jednak nie czujecie sie na siłach podejść do testu i brać udziału w rozmowie rekrutacyjnej w tym języku to szybki kurs doszkalający napewno nie zaszkodzi. Poczujecie sie pewniej.  Fakt, może się zdarzyć, że nie dostaniecie pracy. Wielcy tego świata mieli podobne obawy. Jan Himmilsbach mający nauczyć się angielskiego po tym jak rolę w filmie zaproponował mu sam Steven Spielberg zrezygnował z nauki gdyż „Spielberg się rozmyśli, a ja z tym angielskim zostanę jak ten chu*”:) Tak więc musicie brać tę opcję pod uwagę. Choć to na szczęście najgorsze, co może Wam się w tym wypadku przytrafić. Przemyślcie więc dokładnie za i przeciw;)

Brak tatuaży

Tatuaże. Albo raczej ich brak w widocznych miejscach. Na rękach od ramion w dół, poniżej kolan, na szyi oraz czole. Ten punkt jest chyba dość jasny. Z małą uwagą, że panowie są traktowanie nieco lżej, gdyż noszą spodnie i nikt nie sprawdza co tam mają wytatuowane poniżej pasa.

Dobre CV

Cv. No właśnie. Ja na ten przykład zanim zostałam stewardessą z obsługą klienta miałam tyle wspólnego co ze śpiewem w operetce. Oczywiście nie to, żebym się do tego nie nadawała. Śpiewam prawie tak samo świetnie jak Siostry Godlewskie. Przez 7 lat byłam jednak media plannerem w domu mediowym. Pracowałam z Excellem i Power Pointem. Celem mojej pracy było uszczęśliwianie klientów i przełożonych za pomocą prezentacji dobrych wyników na wykresie i moich pomysłów co zrobić, żeby były jeszcze lepsze. Nie musiałam się gimnastykować podając im kawę, pomagając zmienić miejsce przy stole konferencyjnym, zabawiając small-talkiem czy szukając miejsca na ich torbę od laptopa.

Tak więc moje cv nie nadawało się absolutnie do niczego jeśli chodzi o pracę w Emirates. Nikt nie doceniłby tutaj ani mojej znajomości telemetrii, ani umiejętności optymalizowania budżetów w media planach ani nawet umiejętności uzupełniania, śniących mi się do tej pory po nocach, plików audytowych, które miały w sobie tyle danych, wykresów i tabel przestawnych, że na samo ich otwarcie trzeba było poczekać 5 minut. Nie, nie, nie. Wszystko co do tej pory osiągnęliście w życiu zawodowym możecie sobie teraz schować w buty. Ale nie przejmujcie się, bo nawet takie cv, które na pierwszy rzut oka wydaje się do śmieci, po odpowiednich modyfikacjach może się idealnie nadawać. Musicie używać słów kluczy i umiejętnie przerobić cv tak, żeby nikt się nie zorientował, że totalnie nie macie doświadczenia w wymaganym zakresie;)

A teraz po kolei jak wygląda proces.

Rekrutacja do emirates, jak przejść rekrutację do emirates, stewardessaSkłada się on z pięciu etapów. Po zakończeniu każdego z nich odpadają kolejne osoby, aby nieliczne grono szczęśliwców zostało w ogóle dopuszczone do rozmowy kwalifikacyjnej.

1. Open Day

Cały proces rozpoczyna się od tzw Dni Otwartych podczas których KAŻDY chętny do pracy dostaje szansę zaprezentowania się przed rekruterem, wręczając mu osobiści swoje cv, prężąc się i uśmiechając niewymuszenie, odpowiadając na pytanie „Dlaczego chcesz zostać stewardessą?” albo jeszcze bardziej skomplikowane „Opowiedz mi coś o sobie” i mając na to całe 60 sekund, w porywach do 90. Potem czeka się kilka godzin, aż rekruter posegreguje cv i wywiesi na drzwiach kartkę z nazwiskami osób, które chce zobaczyć w kolejnym etapie.

To Wasza pierwsza szansa na zaprezentowanie się rekruterowi więc zróbcie wszystko aby nie była jednocześnie ostatnią. Można ją łatwo zmarnować ubierając się nieodpowiednio, robiąc zbyt wyzywający makijaż, zakładając szpilki, które nadają się do klubu nocnego czy przychodząc z bałaganem na głowie albo odwrotnie – sztucznych rzęsach i z kolorowymi tipsami aż do nieba. Musicie być profesjonalne już od przekroczenia progu. Wiem, że brzmi to jak oczywista oczywistość, ale moje oczy różne rzeczy widziały na rekrutacjach do linii lotniczych.

Wykaz zbliżających się Dni Otwartych znajdziecie na stronie https://www.emiratesgroupcareers.com/cabin-crew/

2. Assesmenty, sztuk 2

Jeśli Wasza aplikacja zostanie pozytywnie rozpatrzona dostaniecie zaproszenie do kolejnego etapu rekrutacji-na tak zwany Assesment Day. I tu zaczyna się zabawa. Moje rada jest taka, że do tej części trzeba się dobrze przygotować, mimo, że wygląda ona bardzo niewinnie. Poczytajcie blogi, posłuchajcie kandydatów albo pracowników jak wygladała ich droga, pooglądajcie YouTube. Musicie dobrze wiedzieć czego sie od Was oczekuje.

Assesment jest niby łatwy bo polega na dyskusji, w parach lub w grupach, o pierdołach, typu opisz jakie cechy musi mieć rolnik a jakie piosenkarz, jak w niestandardowy sposób wykorzystać dany przedmiot czy komu odmówić pokoju w przebukowanym hotelu. Ale absolutnie nie chodzi o sama prawidłową odpowiedź. Chodzi o sposób rozmowy z innymi, o to jak się prezentujesz, czy potrafisz słychać, czy umiesz reprezentować grupę, czy umiesz się dopasować do decyzji większości i nawet o to jak siedzisz na krześle (prosto, nie rozwaleni jak na kanapie przed tv, i nie noga na nogę). Trzeba być cały czas uśmiechniętym i otwartym. Warto zwracać się do siebie po imieniu i inne takie historie na ktore nie wpadniecie jak sie nie przygotujcie.

3. Test językowy

O tym już była mowa powyżej. Powiem szczerze, na początku ta część mnie najmniej stresowała ale kiedy już dostałam kartkę z testem oblał mnie zimny pot. Tak więc nie zaszkodzi przed testem przeczytać jakiejś książki po angielsku.

4. Final interview

Kiedy przejdziecie wszystkie poprzednie etapy i zaproszą Was do tak zwanego „fajnala” nareszcie dostaniecie szansę, żeby rekruter poznał Was naprawdę. Jakich pytań możecie się spodziewać? Polecam Wam poszukać w googlach stron ze przykładowymi pytaniami jakie mogą się pojawić w rozmowie. Z 90% prawdopodobieństwem właśnie takie pytania padną. Jeżeli z tych pytań będziecie przygotowani to nawet jeśli jedno padnie zupełnie od czapy to będziecie w stanie na poczekaniu wymyślić jakąś odpowiedź.

Po całym procesie pozostaje najgorsza część czyli oczekiwanie na odpowiedź, która ma nadejść od 4 do 6 tygodni!!! Przez ten czas codziennie myślicie tylko o jednym, sprawdzacie status swojej aplikacji po 5 razy dziennie mimo, że minęły dopiero dwa dni i nic nie miało prawa się jeszcze zmienić. A kiedy w końcu po pewnym czasie status się zmieni, usiądziecie jak wryci i zadacie sobie pytanie „czy to się dzieje naprawdę?”. Osobiście kiedy zobaczyłam, że zostałam przyjęta, na wszelki wypadek zrobiłam print screena, na wypadek gdyby to miał okazać się błąd w systemie (nie ma to jak wiara w siebie;).

Na koniec kilka moich rad:

jak przejść rekrutacje do emirates, emirates cabin crew pracaUczcie się na błędach

Ja podczas assesmentu zostałam raz zdyskwalifikowana bo za dużo gadałam. Najważniejsze to wyciągnąć wnioski. Rekruter nie odrzuci was bez powodu, musicie pogodzić się z myślą, że jesli odpadniecie w czasie assesmentu to jest to wasza wina. Przyjmijcie to na klatę i zastanówcie sie gdzie popełniliście błąd. Jak wystarczajaco długo bedziecie to analizować to w końcu to wyłapiecie. Nie można być milczącym, ale tez nie można gadać za dużo jak najęty. Broń boże być liderem grupy.

Nie poddawajcie się

Ja 2 razy zostałam odrzucona zanim doszłam do finala! A są i tacy którzy próbowali swoich sił i 10 razy, ale w końcu im się udało! Bo chcieć to móc i nie ma rzeczy niemożliwych;D Czego najlepszym przykładem jest fakt, że udało mi się wyciągnąć nawet mojego leniwego, ale jakże kochanego brata, żeby wstał o 2 w nocy i zawiózł mnie do Ostravy czeskiej na Open Day zaczynający się o godzinie 9;)

Szukajcie znaków na niebie i ziemi;)

Nie ma to jak sobie coś wmówić. Autosugestia naprawdę działa. Musicie iść na rekrutację z przekonaniem, że to właśnie Wy tym razem bedziecie wybrańcami, a na pewno się uda;)

Tyle było do opowiedzenia. Jeżeli macie jakieś pytania, zadawajcie je w komentarzach. W najbliższym czasie postaram się Wam przybliżyć blaski i cienie pracy stewardessy i opowiedzieć jak to tak naprawdę wygląda od kuchni.

Życzymy powodzenia!

Jak przejść rekrutację do linii emirates

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply
  Kasia
  Listopad 8, 2018 at 11:39 am

  Czy przenosząc się do Dubaju miałaś jakieś oszczędności? Jak wyglada sprawa kiedy już lecisz do Dubaju i stawiasz czoła wiekiemu nowemu światu?

 • Reply
  Patrycja
  Czerwiec 10, 2019 at 11:11 am

  Hej, super wpis! Gratuluję dostania sie do Emirates. Ja natomiast mam pytanie: jaki jest limit wieku w jakim mogą Cie zatrudnić do pracy? Oraz czy jeśli odpadlismy podczas rekrutacji możemy aplikować szybciej niz po 6 miesiącach (czy ktoś to sprawdza?) czy lepiej jednak nie ryzykować i odczekać te pol roku? Bo niestety jakbym miała czekać te 6 miesięcy, a potem być może kolejne 6 to mogłabym nie zdążyć przed emerytura. 😉

  • Reply
   Natalia - fulltimeholiday.pl
   Czerwiec 23, 2019 at 10:01 am

   Hej! Cieszę się, że wpis się podoba;) W mojej linii na pewno zatrudniają do 30, ale są i przypadki, że dostawały się starsze dziewczyny więc zawsze trzeba próbować. Jeśli odpadłaś po Final Interview to lepiej poczekać bo to na pewno jest gdzieś udokumentowane. Ale nie poddawaj się!! Powodzenia;))

  Leave a Reply